+ 38 (098) 616 09 22

UA

+ 38 (098) 616 09 22

UA

Роль мобільних застосунків у виробництві

Heading photo

Олександр Глотов

Директор компаніїБілий вітер
Більш ніж 20 років досвіду розробки та впровадження програмного забезпечення

Проблематика обліку на виробництві

Виробничі компанії досі використовують традиційні методи обліку, де документи в систему потрапляють коли їх внесе умовний оператор. Але сама операція зазвичай відбувається на певній віддаленості від місця її обліку.Візьмемо, для прикладу, склад. Це певна територія, на якій в певному місці знаходиться компʼютер для обліку операцій. Комірник отримує на ньому завдання до видачі, формує ордер і йде збирати на склад ТМЦ. Після збирання він коригує ордер. Але що відбувається в проміжку між завданням і підтвердженням? Це є сірою зоною. Ніхто точно не може сказати стан складу в кожний конкретний момент часу. Для того, щоб дізнатися точний стан складу, необхідно зупинити усі облікові процеси і тоді можна буде звіритися складу з обліком. В кращому випадку на виробництвах це можливо раз на місяць. В гіршому - раз на рік. Після чергової інвентаризації починають накопичуватися помилки обліку. Коли помилки обліку доходять ко критичної маси, служба постачання перестає довіряти обліковій системі і постачання стає цілком інтуітивним процесом з регулярним фізичним відвідуванням складу.

Що робити?

Необхідно перенести точку обліку безпосередньо на місце виконання операцій. Якщо взяти типовий приклад зі складом, то дати комірникам термінали збирання даних (ТЗД), розмітити склад і підключити це все до системи обліку. Тоді усі операції будуть дійсно оперативно відображатися в обліку. Від цього виграють всі. Постачання зможе орієнтуватися на поточні залишки і не буде вкладати зайві кошти в надлишкові позиції, рівно як і не буде пропускати закупівлю матеріалів, що закінчуються і це не призведе до вимушеного простою виробництва. А все це врешті-решт трансформується в гроші, які компанія може використати більш ефективно.

Пристрої

У виробництві використовуються спеціальні пристрої, які призначені для експлуатації у відповідних умовах. Такі пристрої називаються терміналами збирання даних (ТЗД). Вони дуже схожі на звичайні мобільні телефони, але обладнані додатковим обладнанням, як от сканер QR кодів та сканер NFC міток. Вони мають дуже багато форматів і вибір залежить від особливостей використання. Наприклад: є пристрої, що містять фізичну клавіатуру, а є де більше місця відведено на екран і клавіатури немає. Підбирати пристрій потрібно під задачу. Усі такі пристрої мають систему Android, що дозволяє встановлювати мобільні застосунки без погодження з вендором (як наприклад в системі Apple).

Не складом єдиним

Приклад складу дуже розповсюджений, але є багато інших сфер застосування мобільних застосунків. Можу виділити такі можливі рішення:

  Облік інструментів за матеріально відповідальними особами
  Облік життєвого циклу оснастки
  Технічне обслуговування і ремонти обладнання з доступом до технічної документації
  Фіксація етапів виробничого процесу продукції та взаємодія з різними датчиками
  Специфічні складські процеси, для тих ТМЦ, де оперативний облік здається неможливим. Наприклад: облік листів скла у склопакетному виробництві.
  Контроль відвантаження готової продукції експедитором з контролем виконання супутніх завдань.

Але це лише декілька можливих рішень. Насправді треба виходити з наявної проблеми. Часто замовники навіть не уявляють як її можна вирішити. Але ми у мозковому штурмі народжуємо досить цікаві ідеї. Напишіть нам і, можливо, ми допоможемо вирішити і вашу.

Якщо вас зацікавила ця тема, то: